Studnia Smaków na krakowskim Ruczaju

Po majówce na Węgrzech zastęskniliśmy za polską kuchnią. I tu z pomocą przyszła nam Studnia Smaków na krakowskim Ruczaju.

Pierogowy zawrót głowy

Studnia Smaków – to co rzuca się w oczy, to prosta karta w całości poświęcona daniom mącznym. Nie znajdziecie w niej kotletów, dań barowych, bigosu, gołąbków czy nieznanej Bretończykom fasolki po bretońsku. Nie ma w niej też kulinarnych zapożyczeń od naszych zachodnich sąsiadów czyt. pizzy i makaronu. To co znajdziecie w Studni Smaku to pierogi, rosyjskie pielmieni, krokiety, naleśniki i zupy. Wśród pierogów naszą uwagę przykuły pierogi z wątróbką. I to właśnie je zamówiliśmy. Do tego pierogi z kaszą i boczkiem oraz ruskie, bo to klasyk. Do wyboru mieliśmy jeszcze pierogi z mięsem, kapustą i grzybami, serem, po meksykańsku, z fetą i szpinakiem no i pielmieni. Do tego smażona cebulka, masło, boczek, słodka lub kwaśna śmietanka, co kto lubi.

Słodko słony

Na deser zostały nam naleśniki … albo krokiety i barszczyk. Stanęło na naleśnikach, a dokładniej na naleśniku z nutellą, czekoladową polewą i słodką śmietanką. Do wyboru mieliśmy jeszcze naleśnika z serem lub dżemem, wygrała nutella. Nasze zamówienie dotarło do nas w przeciągu godziny. Dostarczyła je przemiła i uśmiechnięta pani. Jeśli chodzi o smak, to dania Studni Smaku okazały się bezbłędne. Pierogi z wątróbką to petarda – cieńkie ciasto, smaczne, nie gorzkie i nie mdłe nadzienienie, szczodrze i od serca nałożone do każdego pieroga. Tak samo sprawa się miała z pierogami z kaszą i boczkiem. Z kolei pierogi ruskie zostały nieco mniej obficie „nadziane” ale były równie smaczne. Każde danie okraszono wybraną przez nas omastą, cebulką te z wątróbką i kaszą a ruskie kwaśną śmietaną. A deser? Naleśnik okazał się dużym i bardzo smacznym zaskoczeniem, a to dlatego że słodki smak nutelli i śmietanki fantastycznie łączył się z dobrze wyczuwalną słoną nutą naleśnika. Pychota! 

Reasumując

Jak nie macie pomysłu na obiad, albo zwyczajnie nie chce się Wam gotować, to Studnia Smaków jest dla Was. Oprócz pierogów macie do wyboru krokiety z mięsem, kapustą i grzybami lub szpinakiem i fetą. Dodatkowo, jeżeli zrezygnujecie z dostawy i wybierzecie się do nich osobiście, to przy zamówieniu barszczyku obowiązuje darmowa dolewka (płacisz raz, pijesz ile chcesz). Kolejnym atutem tej miejscówki są też ceny: barszczyk, krokiety i naleśniki w przedziale od 3 do 4 zł, pierogi i pielmieni, w zależności  od wielkości porcji, od 8 do 12 zł. Nic tylko brać!

Studnia Smaków
Grota-Roweckiego 37D, Kraków
http://studniasmakowkrakow.pl/

Dodaj komentarz