Z cyklu wspominamy Hiszpanię: Barcelona i jej Mercat de Sant Josep de la Boqueria

hiszpania2Ładniejsza połowa tego bloga uwielbia targi. I te z jedzeniem i te ze starociami. No po prostu nie potrafi przejść obok nich obojętnie, nie zapuściwszy wcześniej żurawia. Dlatego dziś przedstawiamy wam hiszpański Mercat de Sant Josep de la Boqueri w Barcelonie.

Mercat de Sant Josep de la Boqueri

Dwutygodniowe wakacje w Hiszpanii musiały skończyć się wizytą na Mercat de Sant Josep de la Boqueria. To najbardziej znany targ w całej Barcelonie, mieszczący się zaraz przy głównej ulicy La Rambla, pod numerem 91. Niepozorna brama po sforsowaniu której rozpoczyna się istna orgia dla zmysłów! Jednak łatwo go przeoczyć, w tłumie ludzi napierającym z każdej strony i w każdym możliwym kierunku. Od czego jendak ma się w telefonie nawigację?

Feria kolorów, smaków i aromatów

Jeśli jednak uda się już wam trafić w to miejsce, to gwarantujemy że ta wizyta będzie niezapomniana. Prawdziwa feeria kolorów, smaków i aromatów sprawia, że człowiek z miejsca chce wszystkiego spróbować. I może, ponieważ praktycznie każde stoisko w swojej ofercie posiada też gotowe do zjedzenia dania. Stragany z owocami oferują małe pudełeczka z obranymi, pokrojonymi i gotowymi do zjedzenia owocami. Stragany z wędlinami kuszą gotowymi kanapkami z chrupiącej bagietki i świeżej, długo dojrzewającej szynki. Są też stoiska z przyprawami, bakaliami, słodyczami, świeżo wyciskanymi sokami, czy owocami morza, gdzie na miejscu można skosztować świeże ostrygi i popić je kieliszkiem dobrze schłodzonego prosecco. Mniam!

 

hiszpania3 hiszpania4 hiszpania6

,

,

,

,

,

,

Mercat de Sant Josep de la Boqueria
La Rambla 91, Barcelona, Spain
https://www.facebook.com/La-Boqueria-Mercat-441483582549604/

Jedna myśl na temat “Z cyklu wspominamy Hiszpanię: Barcelona i jej Mercat de Sant Josep de la Boqueria

Dodaj komentarz