Brunch w Pierwsze Piętro

Brunch w Pierwsze Piętro

Jeżeli szukacie przyjemnego miejsca w okolicy Rynku w Krakowie, w którym smacznie rozpoczniecie weekend, to brunch w Pierwsze Piętro poleca się od czwartku do niedzieli od 9:00 do 14:00.

Sami o sobie

Zapraszamy do przytulnych wnętrz ukrytych na pierwszym piętrze XVIII-wiecznej kamienicy. Pierwsze Piętro to koncept, który narodził się z miłości do jedzenia, podgrzewanej ciepłem domowego ogniska„.

Menu

Podzielone jest na dwie częsci: brunch serwowany do godziny 14:00 oraz dania podawane od godziny 12:00.

W wytrawnym menu brunch-owym znajdziecie m.in. jaja po benedyktyńsku w trzech odsłonach, rosti (szwajcarskie placki ziemniaczane), croque-madame, croque-monsieur i croque-florentine (zapiekane francuskie kanapki), bajgle czy śniadanie angielskie. Z kolei w menu na słodko do wyboru macie belgijskie gofry, pancakes i pudding z kaszy jaglanej. A do każdego wybranego dania kawa za 5zł lub mimoza za 10zł.

Natomiast od godziny 12:00 czekaja na Was m.in pizza, makarony, sałatki oraz przekąski, w tym krewetki, pate, tatar z łososia, a nawet frytki belgijskie.

Nasz wybór

My wybraliśmy się tu na brunch i oprócz obowiązkowej kawy i mimozy zamówiliśmy jaja po benedyktyńsku z sosem holenderskim i wędzonym łososiem, podane na chrupiącej broiche oraz rosti z jajkami w koszulce, łososiem, sosem musztardowym i kwaśną śmietaną.

Obydwa dania pyszne, świeżo przygotowane, z dobrej jakości składników, sycące, pięknie podane. Miła obsługa, przestronne, jasne i bardzo przyjemne wnętrze. Szukając więc miejsca, od którego chcielibyście zacząć np. sobotnie porzedpołudnie zanim ruszycie zwiedzać Kraków, koniecznie wpadnijcie na brunch do Pierwsze Piętro.

Pierwsze Piętro
ul. Szewska 9, Kraków

Więcej o nas tu: klik. I na naszym  Instagramie

Dodaj komentarz