Chef s Eyes Bugibba Bocci Club na Malcie

Do Chef s Eyes Bugibba Bocci Club na Malcie trafiliśmy przypadkiem. Spacerując nadmorską promenadą, nie chcieliśmy po raz kolejny stołować się w miejscach, które już znaliśmy. Zapragnęliśmy nowości, tym bardziej że nasza lista maltańskich specjałów wciąż skrywała w sobie smaki do poznania. Jednym z nich była konina. Danie dość kontrowersyjne, ale cieszące się sporą popularnością na Malcie. Postanowiliśmy spróbować.

Chef s Eyes Bugibba Bocci Club

Miejsce lekko schowane, za to nad samym brzegiem morza. Przed nim plac do gry bocci, która na pierwszy rzut oka przypomina francuskie bule. I która, sądząc po ilości graczy, cieszy się tu niemałym powodzeniem. Restauracja znajduje się za placem, a prowadzi do niej wąska uliczka odzielająca Chef s Eyes Bugibba Bocci Club od kolejnej knajpki. Mijamy ją i dochodzimy do krawędzi nabrzeża, gdzie ustawiono kawiarniane stoliki. Siadamy i zamawiamy: lokalne piwo Cisk, miecznika z grilowanymi warzywami dla silniejszego i koninę – Laham-taz-ziemel – dla ładniejszej, która panicznie boi się koni, więc postanawia organoleptycznie uporać się ze swoim lękiem.

Laham-taz-ziemel

Konina to danie, które wciąż budzi wiele kontrowersji. I które ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. My po spóbowaniu Laham-taz-ziemel z miejsca dołączyliśmy do grupy tych pierwszych. Mimo, że jak w każdej maltańskiej potrawie, nie mogło się ono obejść bez wszędobylskiego duetu w postaci marchewki i groszku. Do tego kruche, rozpływające się w ustach mięso, a całość zatopiona w pikantno, lekko słodkawym sosie i posypana świeżą natką. Pycha! I to pycha do tego stopnia, że nawet silniejsza połowa tego bloga wyraziła szczery żal, że akurat tego dnia skusił się na rybę, mimo że miecznik też był niczego sobie. Do tego grilowane warzywa, piwo i ten widok! Reasumując: z zewnątrz miejsce to niczym nie przykuje Waszej uwagi, ot kolejna nadmorska knajpka na promenadzie. Ale musicie tam wejść, chociążby a koninę. Naprawdę warto.

 

Chef’s Eyes – Buġibba Boċċi Club
Dawret il-Gżejjer, Bugibba, Malta
https://www.facebook.com/chefseyes/

Dodaj komentarz