Cyrano de Bergerac w Krakowie

Cyrano de Bergerac w Krakowie

Nasze najnowsze odkrycie, Cyrano de Bergerac w Krakowie, gdzie spróbujecie autentycznej kuchni francuskiej.

Pierwsze wrażenie

Restauracja ta usytuowana jest w jednej z krakowskich piwnic znajdującej się w kamienicy z ponad 500-letnią historią. Wejścia do niej strzegą masywne drzwi, po których sforsowaniu oczom gości ukazuje się dość ascetyczne, niepozorne z wyglądu wnętrze oraz elegancko ubrana obsługa. W tle słychać francuskie szlagiery m.in. „Non, je ne regrette rien„, „Paroles, paroles” czy „La vie en rose„.

W karcie klasyki kuchni francuskiej np. zupa cebulowa z grzanką, terrina z Fois Gras, Crème Brûlée z Wanilią Bourbon czy deska francuskich serów oraz takie perełki jak np. zupa z homara i langustynek, zapiekana grasica z borówkami, fois gras i jajkami przepiórczymi, perliczka z sosem porto, ziemniakami gratin i marchewką czy polędwica wellington.

Nasz wybór

Ładniejsza zaczęła od zupy cebulowej z grzankami zapiekanymi z serem gryuere, następnie wybrała perliczkę z sosem porto, ziemniakami gratin i marchewką. Silniejszy spróbował zupy z homara i langustynek oraz polędwicy wellington. Do tego obowiązkowo Crème Brûlée z Wanilią Bourbon oraz fantastyczne czerwone wino Sangiovese. Dodatkowo, w ramach czekadełka poczęstowali zostaliśmy pyszną bagietką na zakwasie z aromatycznym masełkiem truflowym.

Cyrano de Bergerac w Krakowie to nasze kolejne odkrycie 2022 roku, bowiem dawno już nie jedliśmy tak pysznych, idealnie skomponowanych i dopieszczonych w każdym szczególe, pięknie podanych dań, z których każde dokładnie zostało opowiedziane przez najwyższej klasy kelnera. Zdecydowanie jest to nasz FAWORYT!

Cyrano de Bergerac
ul.Sławkowska 26, Kraków

Więcej o nas tu: klik. I na naszym Instagramie

Dodaj komentarz