Menu degustacyjne krakowskiej restauracji Copernicus

Menu degustacyjne krakowskiej restauracji Copernicus

W długi czerwcowy weekend spacerując jedną z ulubionych ulic Ładniejszej, mianowicie ulicą Kanoniczą zawędrowaliśmy do hotelu, gdzie planowaliśmy spróbować menu degustacyjne krakowskiej restauracji Copernicus.

Karta

A w zasadzie karty, ponieważ jest ich pięć. Zaczynając od menu ogródkowego z którego możecie skorzystać siedząc w wygodnych fotelach przy ulicy Kanoniczej i delektować się widokiem na Wawel lub po prostu Kanoniczą, która sama w sobie jest po prostu przepiękna. Wówczas w menu do wyboru macie m.in. kanapki, sałatki, risotto czy desery. Następnie mamy menu w porze lunchu, a dokładniej lunch degustacyjny złożony z 3 dań w cenie 69 zł za osobę, serowany od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 16 (więcej o nim w dalszej części wpisu). Następnie 5, 7 lub 9-daniowe menu degustacyjne szefa kuchni oraz 5-daniowe wegańskie, w tym m.in. okoń z sosem z pomarańczy, przepiórka z popcornem, polędwica wołowa, czekoladowe brownie z konfiturą czy panna cotta z owczego mleka. Oprócz tego w ofercie jest jeszcze menu śniadaniowe i menu room service.

Menu degustacyjne w porze lunchu

My będąc tu w piątek po godzinie 12 wybraliśmy menu w porze lunchu, a dokładniej lunch degustacyjny złożony z 3 dań.
Na przystawkę zostaliśmy poczęstowani domowym pieczywem, pastą z suszonych pomidorów, masełkiem z oliwą i smalcem z białej fasoli obtoczonym w ziarnach oraz kolorową sałatką z pieczonego bakłażana.

Jako danie główne Silnieszy wybrał cielęcinę, Ładniejsza zdecydowała się na łososia ze szparagami i groszkiem oraz zielonym puree.

Menu degustacyjne krakowskiej restauracji Copernicus
Menu degustacyjne krakowskiej restauracji Copernicus

Na deser kremowo czekoladowe ciastko ze świeżymi owocami, w tym truskawkami, malinami i ananasem.

Menu degustacyjne krakowskiej restauracji Copernicus

Do tego na początku poczęstowano nas małym czekadełkiem, a na zakończenie otrzymaliśmy poczęstunek w postaci mini ciasteczek.

Reasumując

Pyszny lunch, ciekawie skomponowany i pięknie podany, co zresztą widać na zdjęciach. Każde danie dokładnie opowiedziane. Do tego cieszące oko piękne wnętrza restauracji.
Jeżeli więc lubicie tego typu kulinarne doznania, to polecamy Wam wybrać się do krakowskiej restauracji Copernicus. Pozwólcie się sobie zachwycić tym pięknym renesansowym miejscem które gościło m.in George W. Bush-a i księcia Karola.

Na uwagę zasługuje też fakt, że cała degustacja trwała godzinę, co w tym wypadku bardzo sobie chwalimy, ponieważ tego dnia w planie mieliśmy intensywne zwiedzanie Rynku, a taki przystanek dał nam odrobinę wytchnienia, ale nie spowolnił na resztę dnia.

Restauracja Copernicus
ul.Kanonicza 16, Kraków Rynek

Więcej o nas tu: klik. I na naszym Instagramie.

Dodaj komentarz