Krakowska Wolnica, czyli smakujemy Vesper Martini i Galerię Tortów Artystycznych

W progi Krakowskiej Wolnicy zawitaliśmy podążając tropem Agenta 007. A dokładniej w poszukiwaniu barmańskiej klasyki – Vesper Martini. I mimo że jest to jeden z najbardziej znanych drinków na świecie, szybko przekonaliśmy się, że w Krakowie wcale nie jest on aż tak popularny. Za to znana jest Krakowska Wolnica.

Tropem Agenta 007

Vesper Martini, ulubiony drink Agenta Jej Królewskiejmości od zawsze był numerem jeden na Liście Rzeczy Do Spróbowania Przed Śmiercą silniejszego. Ucieszył się więc bardzo, gdy kilka tygodni temu ładniejsza połowa tego bloga radośnie zakomunikowała mu, że znalazła w Krakowie miejsce, które go serwuje. Krakowska Wolnica. Niestety, odkryta została ona w poniedziałek, a że mamy zasadę nie spożywania trunków w tygodniu, musieliśmy wytrzymać caaaały wtorek, środę, czwartek, aż do piątku by móc wreszcie go spróbować. Za to gdy nastał weekend, to cieszyliśmy się jak dzieci, że wreszcie dane nam będzie choć przez chwilę poczuć się jak James Bond. Pojechaliśy więc na Kazimierz, a po dotarciu na miejsce, bez zaglądania w kartę, złożyliśmy zamówienie. Po chwili sympatyczna pani kelnerka przyniosła nasze Vesper Martini, nad smakiem którego silniejszy rozpływał się przez resztę wieczoru. Ładniejsza zaś umoczyła usta i podziękowała. Gin i wódka to nie są jej klimaty, więc skupiła się na ciachach. A ciacha w Krakowskiej Wolnicy to nie byle co, tylko małe dzieła sztuki z Galerii Tortów Artystycznych.

Indywidualne podejście do klienta

Prawda jest taka, że stojąc przed gablotą pełną kolorowych tortów i fantazyjnych deserów autorstwa Galerii Tortów Artystycznych nie obejdzie się bez pomocy załogi Krakowskiej Wolnicy. Wszystkie te pyszności kuszą swoim kształtem i formą, jednak ciężko jest zgadnąć jakie smaki w sobie kryją. Na szczęście obsługa świetnie orientuje się w tych słodkościach, i nie tylko w nich. Z tego co zaobserwowaliśmy, każdą rozmowę z klientem zaczynają od wypytania go ulubiony smak. I nie ważne czy dotyczy ona koktajlu czy deseru. Dopiero idąc tym tropem, próbują doradzić jaki drink czy tort spełni oczekiwania klienta. To miłe, bo widać że znają się na swojej robocie. Cieszy też fakt tak bardzo indywidualnego podejścia. Zwłasza w zmanierowanym turystami Krakowie, gdzie niestety coraz częściej trafia się na masówkę, w myśl zasady że turysta i tak nie wróci po raz drugi, za to na jego miejsce przyjdzie pięciu kolejnych. Dlatego pod tym względem Krakowska Wolnica króluje nad resztą tego typu przybytków.

Słodkie małe co nieco

My przyznaliśmy się, że lubimy słodkie, ale nie za słodkie i niezbyt mdłe desery. Najlepiej, żeby miały w sobie coś co przełamie tę słodycz. I oczywiście musi zaskoczyć, tak zwany efekt wow. Brzmi skomplikowanie? Ale nie dla załogi Krakowskiej Wolnicy. Pani, która się nami zajmowała tego dnia trafiła w punkt. Najpierw samym opisem polecanych nam deserów, a potem ich faktycznym smakiem. Tak nas zachęciła, że zamówiliśmy aż trzy różne: scent, brownie z gorzką czekoladą i pomarańczową galaretką oraz tartę cytrynową. I nie żałujemy. Scent, widoczny na zdjęciu torcik, to mus z białej czekolady z wanilią, cremeux pomarańczowe z wodą z kwiatów pomarańczy, biszkopt pistacjowy, konfitura z malin, oraz chrupiąca warstwa pistacjowa. Następnie spróbowaliśmy mini tarty cytrynowej, czyli kruchego ciastka migdałowego z konfiturą porzeczkową, kremem cytrynowym, bezą szwajcarską i kandyzowaną skórką z cytryny. A na koniec zostawiliśmy sobie brownie z gorzkiej czekolady z pomarańczową galaretką.

Reasumując

Co tu dużo mówić. Te desery są po prostu pyszne, przepięknie udekorowane, zachwycają swoją delikatnością, estetyką, i co najważniejsze: smakiem. Do tego przemiła i zawsze uśmiechnięta obsługa oraz indywidulane podejście do klienta. Na koniec fajny, loftowy wystrój i smaczne, dopieszczone w każdym szczególe koktajle. Zdecydowanie Krakowska Wolnica to nasz deserowo-koktajlowy faworyt w Krakowie.

wystrój, obsługa, jedzenie

 

nie odnotowano 🙂

 

Krakowska Wolnica
plac Wolnica 2, Kraków
https://www.facebook.com/KrakowskaWolnica/?ref=page_internal

Galeria Tortów Artystycznych
Bożego Ciała 22, Kraków
http://galeriatortow.com/

Dodaj komentarz