niebieska kawiarenka

Lanckorońska Niebieska Kawiarenka i jej ciasto marchewkowe

niebieska-kawiarenkaPo pysznych pierogach zasłużyliśmy na deser. Niebieska Kawiarenka i jej ciasto marchewkowe stanowiły idealne dopełnienie tego dnia.

Lanckorońskie klimaty

Niebieska Kawiarenka mieści się w samym sercu Lanckorony, na rynku, w pięknej ciemno brązowej, drewnianej chacie. Uwagę wprzyciąga wystawionymi przed chatą stolikami i leżakami, schowanymi w cieniu wielkiego rozłożystego drzewa. A W taki upał jak dziś, człowiek o niczym innym  nie marzy, jak tylko żeby schronić się choć na chwilę od męczącego upału. Do tego, bez wchodzenia do środka, zamówić tu moża pyszną orzeźwiającą lemoniadę, kawę oraz ciasto: od Malinowej Chmurki po Marchewkowe Niebo. My wybraliśmy to drugie.

Marchewkowe niebo

Jak widać na zdjęciu, i ciasto marchewkowe może okazać się niemałym zaskoczeniem dla wszystkich miłośników gatunku. Ta konkretna wariacja na temat tego ciasta okazała się nielada gratką. Oprócz klasycznie przyrządzonego ciasta mamy tu doczynienia z białą, kremową polewą oraz aksamitnym nadzieniem z marchewki, chyba nawet lekko zamarynowanej? Poezja! Całość zachwyci nawet najbardziej wybredne i przywiązane do klasyki podniebienia. Nas zachwyciła.

Niebieska Kawiarenka
Rynek 17, Lanckorona
https://www.facebook.com/Niebieska-Kawiarenka-w-Lanckoronie-969907859694083/

Dodaj komentarz