Lody u Marysi w Krościenku nad Dunajcem

lody-u-marysiPo przepysznym obiedzie w Karczmie u Walusia postanowiliśmy wrócić do centrum i spróbować słynnych na całą okolicę lodów. I tak trafiliśmy do miejsca o wdzięcznej nazwie Lody u Marysi.

Deser w Krościenku nad Dunajcem

W Krościenku nad Dunajcem są dwa miejsca, gdzie można spróbować Lodów u Marysi. Jedno to małe bistro, drugie to okienko w którym serwują lody na wynos. My jednak tego dnia zdecydowaliśmy się na bistro, bowiem zależało nam też na wypiciu kawy i złapaniu oddechu po całodziennej wyprawie na Trzy Korony.

Lody na gramy

Co ciekawe, lody te nie są sprzedawane na gałki, tylko na gramy. Zamówiliśmy więc dwie czarne kawy i po porcji lodów. Ładniejsza część tego bloga skusiła się na lody o smaku śmietankowym, silniejsza połowa zaś wybrała śmietankę i czekoladę. I zaczęliśmy sprzeczkę. Silniejsza połowa tego bloga była zachwycona, według niego smak był idealny. Ładniejsza połowa pozwoliła sobie nie zgodzić się z tym twierdzenie, gdyż dla niej lody te smakowały wodą.

Jednakże lodziarnie U Marysi są dobrze znane w całym regionie, można je spotkać nie tylko w Krościenku nad Dunajcem ale i w Czorsztynie, Szczawnicy i Krakowie. Nie pozostaje wam więc nic innego jak samemu je przetestować i ocenić.

Lody u Marysi
Rynek 34, Krościenko nad Dumajcem
https://www.facebook.com/pages/Lody-u-Marysi/460053694017961

Dodaj komentarz