Manzana

Manzana – odrobina meksyku na krakowskim Ruczaju

Kuchnia meksykańska to ulubiona kuchnia silniejszego. Jest kolorowa, smaczna i ciekawa. Dlatego ucieszyliśmy się, gdy Manzana pojawiła się na Ruczaju.

Klasyki kuchni meksykańskiej

W restauracji tej znajdziecie takie klasyki jak salsy z nachosami, kombinację kuchni tex-mex a w niej taco, enchiladas, quesadillas, buritto czy fajita. Również w wersji wegetariańskiej. Nie zabraknie też burgerów oraz deserów. A w godzinach od 9 do 12 możecie wybrać się tu na śniadanie i spróbować np. huevos rancheros.

Nasz wybór

My zdecydowaliśmy się na dania, którymi moglibyśmy się podzielić tym samym dając sobie szansę na spróbowanie wszystkiego. I tak na przystawkę zamówiliśmy zestaw pięciu sals z porcją pszennych i kukurydzianych chipsów. Do tego guacamole, czyli salsę na bazie awokado z pomidorami, czerwoną cebulą, sokiem z limonki i kolendrą, podawane z chipsami. Z kolei jako danie główne skusiliśmy się na Talerz Manzana składający się z taco z kurczakiem i taco z wołowiną, skrzydełek z kurczaka w słodko-pikantnym sosie chilli z miodem, taquitos z kurczakiem, dipu fasolowego, ryżu meksykańskiego, majonezu chipotle i salsy manzana. Naszą meksykańską ucztę zakończyliśmy czekoladowo-serowymi lizakami.

Manzana

Reasumując Manzana to nasz faworyt!

Ta restauracja to zdecydowanie nasz faworyt i taką też ocenę dostaje na naszej mapie restauracji. Dlaczego? Dlatego, ze jedzenie jest tu po prostu pyszne! Szczerze polecamy to miejsce wszystkim wielbicielom meksykańskiej kuchni. Dania są świeże, dobrze doprawione, porcje uczciwe. Do tego obsługa na piątkę z plusem (mieliśmy małe zawirowanie z naszymi lizaczkami, ale dzięki pracującym w Manzanie ludziom, wszystko udało się szybko i w miły sposób wyjaśnić). No i mają fantastyczne desery. Dziękujemy!

Więcej naszych przepisów znajdziecie tu: klik. I na Instagramie

Manzana
Karola Bunscha 18, Kraków
https://www.manzanarestaurant.com/

Dodaj komentarz