Na ciepłe letnie popołudnia jak i zimową porą, czyli Trzy Kaczki na Ruczaju w Krakowie

3kaczkiNadeszła pora, aby wyciągnąć jednego z asów w naszym rękawie. Mowa tu o z zewnątrz niepozornej i nieco ukrytej restauracji Trzy Kaczki przy ul. Obrońców Tobruku.

Trzy Kaczki

W zasadzie to co mamy do powiedzenia o tym miejscu to same superlatywy, więc może zaczniemy od jedynej rzeczy, która w jakiś sposób nam się nie podoba. Chodzi tutaj o zakaz palenia również na otwartym ogródku ze względu na dzieci, co jest jasno obwieszczone na tabliczce przyczepionej do płotu. Z pewnością nasze wieczory w tym miejscu były by dłuższe, gdybyśmy po zjedzonej kolacji mieli możliwość posiedzieć z „dymkiem” przy kawce lub herbatce. Jednakże sam wygląd bardzo uroczego ogródka mimo wszystko zachęca nas do dłuższego posiedzenia. Jeśli chodzi o deszczowe dni również nie ma problemu, ponieważ w środku restauracja wygląda także bardzo ładnie. Jest jasno, nieco „domowo”, co z pewnością pozwala się uspokoić i delektować przepysznym jedzeniem.

Tymczasem w karcie

A skoro mowa o jedzeniu, chcielibyśmy wam pokazać to, co lubimy tutaj najbardziej: pappardelle z konfitowaną kaczką oraz pappardelle z płatkami z indyka. Smak – zwłaszcza wersji z kaczką – jest po prostu obłędny. Każdy składnik idealnie współgra ze sobą i tworzy w ustach melodię na miarę samego Chopina. Zdecydowanie jest to danie, które można w ciemno polecić każdemu. Mało tego, należy namówić znajomych, żeby tego spróbowali. Bardzo fajnym pomysłem są też pyszne, orzeźwiające lemoniady, podawane w ciekawych słoikach i świetne czekadełko, które nadal jest rzadkością w krakowskich restauracjach, a szkoda. Pizze również mają pyszne. Zwyczajnie nie ma się do czego przyczepić, a należy jedynie chwalić o czym wiemy nie tylko my, ale i obsługa, która sama stołuje się na miejscu.

Reasumując

Z czystym sumieniem chcielibyśmy wszystkim polecić restaurację Trzy Kaczki. Genialne jedzenie, świetny wystrój, bardzo dobra obsługa, dobre ceny. Jest to wspaniałe miejsce na mapie Krakowa i na pewno będzie przez nas zachowane na wyjątkowe okazje!

Trzy Kaczki
ul.Obrońców Tobruku 29A, Kraków
https://www.facebook.com/Trzy-Kaczki-1460088620956330/

Dodaj komentarz