Jej.wina Wine Bar

Nadwiślańska 11 – przegląd restauracji

Pisanie o każdej z osobna mija się z celem, jest ich tam tyle że Ładniejsza natrzaskałaby wpisów na pół roku do przodu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie zestawienia, Nadwiślańska 11 – przegląd restauracji. A poniżej te, które nam naprawdę posmakowały.

Na śniadanie, ciacho i kawę

Polecamy Boulevard 11 Bistro&Wine, za pyszną kawę, świetne francuskie herbaty (zwłaszcza tropikalna wymiata), pożywną jajeczniczkę na bogato z chrupiącym chlebkiem i świeże, jeszcze ciepłe ciasto marchewkowe. W tle przyjemna muzyka, za barem sympatyczna dziewczyna. Można tu też na winko, no i oczywiście można z pieskiem.

Z kolei ciekawe, rzemieślnicze desery i francuskie makaroniki znajdziecie parę kroków dalej, w Bonbon Boutique.

A jak chcecie coś „z widokiem” to po pandemii ponownie otworzyła się Cricoteka (pisaliśmy o niej tu: klik).

Na obiad

Oprócz Ramen People o którym pisaliśmy tu: klik i który bardzo nam smakował a gdzie ludzie długimi minutami stoją na zewnątrz czekając aż zwolni się jakiś stolik, to podobny widok zobaczyć można przed znajdującą się po sąsiedzku Kreską Mąki serwującą włoską pizzę (jeszcze się tam nie dopchaliśmy, ale wszystko przed nami).

Tym, u których stanie w kolejce przywołuje traumę z dzieciństwa polecamy udać się do… Biblioteki, a dokładniej do Library Resto-Bar. W menu śniadania np. serniczki, jajecznica, jajka po Benedyktyńsku, szakszuka. Na przystawkę tatar, bruschetty, deska serów i wędlin. Z kolei na obiad sałatki, zupy, pizza, makarony, kaczka i kurczak, stek z wołowiny lub łososia, burgery. A na deser m.in. Napoleon czy czekoladowy fondant.

Ładniejsza spróbowała jajko po Benedyktyńsku czyli tzw. w koszulce, podane z wędzonym łososiem, tostem, sałatką z sałaty i pomidorków koktajlowych oraz sosem musztardowym. Z kolei w ciągu dnia wpadła jeszcze na treściwe chilli con carne, podane z zielonym pesto – genialne połączenie! A oprócz jedzenia, przyciąga ją tu jeszcze wystrój restauracji – wszędzie książki i grafiki. Me like it!

Na wino? Jej.wina

Nowy wine bar Jej.wina który działa od nieco ponad miesiąca. W karcie wina głównie portugalskie, deski serów i wędlin, świetne promocje w ciągu tygodnia i przemiła obsługa. Do tego śniadania i raz w miesiącu kolacja z owocami morza, czego chcieć więcej? A promocje mają takie:

  • poniedziałki – butelka wina minus 20%
  • wtorki – drugi kieliszek gratis
  • środy – deski serów, wędlin minus 20%
  • czwartki – drugi kieliszek minus 50%
  • piątki – drugi Aperol minus 50%
  • soboty – drugi kieliszek Prosecco minus 50%

Więcej o nas tu: klik, na naszym Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz