O nas

karaluchWitamy Was na naszym blogu. Karta czy gotówka? – to zdanie najczęściej pada, gdy po kolacji w restauracji przychodzi moment zapłaty.

O tym gdzie warto wydać swoje ciężko zarobione pieniądze, dowiecie się właśnie na naszym blogu. Znajdziecie tutaj recenzje restauracji i dowiecie się co zjeść w Krakowie (ale i nie tylko), aby wasze podniebienia były zadowolone. Żeby jednak być sprawiedliwym, dowiecie się też czego nie warto jeść w Krakowie. Wszystkie te informacje znajdziecie w sekcjach: Lista odwiedzonych miejsc oraz Mapa restauracji.

Zabierzemy Was też w podróż po Europie i podpowiemy co i gdzie warto zobaczyć oraz zjeść – wszsystkie te informacje znajdziecie w sekcji Relacje z podróży.

Podrzucimy też kilka fajnych przepisów na dania z całego świata do samodzielnego wykonania w domu – znajdziecie je w sekcji Przepisy.

Dlaczego powstało Karta czy Gotówka?

Według statystyk w Krakowie jest już prawie 500 restauracji. Czy udało się nam odwiedzić je wszystkie? Jeszcze nie, ale z tych których posmakowaliśmy do tej pory, wyłoniło się kilka miejsc naprawdę niegodnych polecenia. I tak powstał pomysł na bloga Karta czy Gotówka.

Magda Gessler co roku przyznaje swoje poziomki miejscom, które ją urzekły i chwała jej za to. My natomiast postanowiliśmy ugryźć temat z drugiej strony, dlatego też będziemy przyznawać (anty)nagrodę w postaci karalucha, wszędzie tam, gdzie „coś” (czystość, smak, obsługa) sprawiło, że nie mamy ochoty już tam wracać. Oczywiście sprawiedliwie będziemy chwalić te miejsca, którym niczego zarzucić nie można.

Dlaczego to robimy? Ku przestrodze dla innych, którzy tak jak my uwielbiają odkrywać nowe miejsca, próbować nowych smaków i miło spędzić czas na mieście. Mamy nadzieję, że ten blog stanie się formą przewodnika wskazującego jakie miejsca należy omijać szerokim łukiem, a gdzie w ciemno z czystym sumieniem można zaprosić przyjaciół na kolację.

Z biegiem lat

Zaczynaliśmy od recenzji restauracji, ale z biegiem czasu rozszerzyliśmy nasz blog o relacje z podróży oraz przepisy, jak również aktykuły o świętach i ciekawych wydarzeniach kulinarnych. Mamy nadzieję że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Pozdrawiamy!

Jedna myśl na temat “O nas

Możliwość komentowania jest wyłączona.