Pachnąca latem tarta, takie rzeczy tylko na Ruczaju – Restauracja Konfitura

konfituraJakiś czas temu, w drodze do kina, zahaczyliśmy o pobliską restraurację – nazywa się ona Restauracja Konfitura i serwuje nieziemskie tarty owocowe. 

Smaki lata

Wpadliśmy tam na chwilę przed zamknięciem restauracji, ale na nasze szczęście udało nam się załapać na pachnącą latem tartę. Piękna, prawda? Idealnie kruche ciasto, pyszny kremowy środek i te soczyste, pełne słońca i słodyczy owoce. Pyszne, po prostu pyszne.

Co poza tartą

Co więcej, w Konfiturze znajdziecie też pyszne lody firmy Koral, słone i słodkie gofry oraz studenckie zestawy obiadowe, no i ciasta, które pieką na miejscu. Legendą obrósł już sernik, podawany z konfiturą malinową, który możecie zamówić w całości na wynos np. z okazji świąt Bożego Narodzenia, gdy nie macie siły lub zwyczajnie nie chce się wam niczego piec, ale obiecaliście już w domu że jednak coś ze sobą przywieziecie.

Wydarzenia

Jesienią zaś warto wpaść do Konfitury na tematyczną kolację: świeże rybki i owoce morza prosto od zaprzyjaźnionego rybaka. Albo degustacje rzemieślniczych piw lub kaw. Od czasu do czasu trafi się tu jakiś miły dla ucha, kameralny koncert. Jednak by być na bieżąco, najlepiej wpadać tu co jakiś czas i bezpośrednio pytać właściciela co szykuje w nabliższym czasie dla swoich gości.

Restauracja Konfitura
ul.Roberta Jahody 2, Kraków
https://www.facebook.com/Restauracja.Konfitura/

Dodaj komentarz