Po drodze z Krakowa do Żywca, czyli słynne papieskie, wadowickie kremówki…

wadowiceJakiś czas temu zaplanowaliśmy wspólnie weekendowy wyjazd do Żywca. W kilku następnych postach pokażemy wam co i gdzie udało nam się zjeść podczas tego krótkiego wypadu. Na początek papieska kremówka i Cukiernia Wadowicka.

Papieska kremówka

Zanim jednak dotarliśmy w rzeczone miejsce, wpadliśmy na pomysł, że skoro przejeżdżamy przez Wadowice to możemy przecież wstąpić na słynną papieską kremówkę. Po zaparkowaniu samochodu na rynek wadowicki doszliśmy pieszo. Cukierni było tam wiele, więc nie bardzo mogliśmy dostrzec o którą konkretnie chodzi, aż naszym oczom ukazał się wielki napis na kamienicy „To tu!”. Trzeba przyznać, że właściciele w świetny sposób poradzili sobie z konkurencją tym napisem.

Weszliśmy więc do środka Cukierni Wadowice (lokali o takiej nazwie jest wiele, więc doprecyzowujemy, że chodzi o tą przy placu Jana Pawła II 15). Lokal bardzo pozytywnie nas zadziwił. Był urządzony skromnie, ale ładnie i gustownie, a na dodatek był mocno klimatyzowany co przy upale na zewnątrz było zbawiennym atutem. Usiedliśmy w spokoju i zamówiliśmy słynną kremówkę, loda o smaku papieskiej kremówki, mrożoną kawę oraz kawę czarną. Najpierw spróbowaliśmy kremówkę. Pierwsze wrażenie – lekki szok. To jest ta niesamowita kremówka? Chluba Wadowic? Turystyczny magnes? Szczerze, była to najgorsza kremówka jaką mieliśmy okazję jeść. Naszła nas jednak refleksja, że może jest to robione celowo. Może ich smak i receptura jest dokładnie taka jak wtedy, kiedy jadał je po maturze papież. Właściwie miało by to sens… gdyby nie to, że pozostałe smakołyki były równie słabe. Lód o smaku kremówki był beznadziejny. Smakował jak mrożony cukier, a wafelek w którym został podany, był stary i gumowy. Czarna kawa była kwaśna i niedobra, a mrożona wyglądała jak zmiksowana treść żołądkowa i podana była w ufajdanej szklance.

Reasumując

Niestety musimy przyznać Cukierni Wadowice karalucha, nie tylko dlatego, że ich wyroby są zwyczajnie niedobre, ale również dlatego, że ich główną siłą napędową jest żerowanie na sławnej postaci jaką jest Jan Paweł II. Mimo, że oboje jesteśmy niewierzący, to uważamy takie coś za żenujące.

Cukiernia Wadowice
Plac Jana Pawła II 15, Wadowice
https://www.facebook.com/Cukiernia-Wadowice-546552008871044/

Dodaj komentarz