Restauracja STóŁ, czyli Restaurant Week Polska w Krakowie – część pierwsza i nie ostatnia

Restauracja StółRestauracja Stół – jak tam trafiliśmy? Silniejszy grzebie w komputerze, ładniejsza się przygląda.

Sceny z życia

– Co robisz? – zaczepia ładniejsza.

– Nic – odpowiada silniejszy.

– A co Kraków dziś robi?

– Tego nie wiem, ale sprawdzę. Jest jakiś Restaurant Week Polska…

– A co to?

– Festiwal na którym prezentują się krakowskie restauracje. Idziemy?

– Tak!

No i poszliśmy. Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Było genialnie!

Restaurant Week Polska

Już na samym początku zachwycił nas pomysł tego wydarzenia: trzydaniowa kolacja za jedyne 39 zł? Niemożliwe! A jednak… Z radością zabraliśmy się za studiowanie listy krakowskich restauracji oraz ich festiwalowej oferty. Trzydzieści pięć miejsc, niektóre z dwoma zupełnie różnymi od siebie propozycjami menu. Wybór nie był prosty, tym bardziej że chwilę nam zeszło zanim wypracowaliśmy system, który we finale pozwolił nam wyłonić miejsca w których chcielibyśmy zjeść naszą kolację. I tak, po wyeliminowaniu sushi oraz kotleta w towarzystwie ziemniaka trafiliśmy do miejsca Restauracja Stół na ul.Św. Anny, gdzie uraczono nas:

– przystawką w postaci sandacza w sosie rakowym, z waflem i … mchem,
– daniem głównym, czyli faszerowaną przepiórką w sosie z maślaków podaną w towarzystwie gołąbka z włoskiej kapusty oraz kopki kaszy mazurskiej,
–  deserem tj pysznymi kasztanami w kajmaku i jarzębinie.

Reasumując

Jako że kasztany stanowią nie lada nowinkę w naszym menu, a to za sprawą opisanego wcześniej Pana Kasztana, silniejsza połowa tego bloga wprost nie posiadała się z radości gdy na stole zagościł wspomniany wyżej owoc. Podany z kajmakiem, mmm… poezja! Ładniejszą za to zachwyciła przepiórka, którą pierwszy raz w życiu miała okazję spróbować. Ot taki mały, śmieszny ale bardzo smaczny ptaszek. No i sos z maślaków: gęsty, mocno grzybowy . Rewelacja!

Szkoda tylko, że ta kulinarna uczta trwała raptem półtorej godziny, i że po tym czasie musieliśmy opuścić Restaurację STóŁ, tym samym robiąc miejsce kolejnym spragnionym kulinarnych doznań głodomorom. Ale wrócimy tam, dla tych kasztanów!

Restauracja STóŁ
ul.Św Anny 4, Kraków
https://www.facebook.com/restauracjastol/
Szef Kuchni: Mariusz Szybowski

 

 

Dodaj komentarz