Restauracja u Szperlinga, czyli Czorsztyn przepiękny i przesmaczny być potrafi

osada-czorsztyn4Parafrazując klasyka: „Są miejsca o których się nawet fizjologom nie śniło”. O takim niesamowitym i magicznym miejscu nad Jeziorem Czorsztyńskim chcielibyśmy wam opowiedzieć. Zarówno pod kątem kulinarnym jak i turystycznym. Osada Czorsztyn i jej Restauracja u Szperlinga.

Osada Czorsztyn

Osada Czorsztyn – bo tak nazywa się to miejsce – onieśmieli swym baśniowym wyglądem nawet największego malkontenta, a Restauracja U Szperlinga nakarmi i nasyci wszystkie zmysły największemu nawet krytykowi kulinarnemu. Piękna alejka wypełniona majestatycznymi, starymi, drewnianymi willami zza których wyłania się cudowny widok na Jezioro Czorsztyńskie oraz nasze polskie góry, a do tego absolutna cisza i spokój dają w kumulacji doznanie wręcz nieziemskie. Szczególnie gdy podziwiając to wszystko z tarasu willi można zajadać się wspaniałym lokalnym jedzeniem.

Regionalne przysmaki

My tego dnia zdecydowaliśmy się spróbować wszystkich tych nietypowych potraw, których nie znaleźliśmy w innych okolicznych restauracjach.  I tak studiując kartę, postanowiliśmy skusić się na: 

– fizoły ze śliwkami, czyli pyszną zupę z suszonych śliwek i białej fasoli (sic!),
krem z borowików, podany z kilkoma kroplami oliwy truflowej,
– gicz jagnięca w sosie rozmarynowym,
– oraz smażone pierogi z jagnięciną i dipem czosnkowym.

Dania bardzo ładnie i starannie podane, co zresztą widać na zdjęciach. Smaki same w sobie obłędne i bajecznie pyszne. A pomimo jednoosobowej obsługi tego dnia – całość bardzo sprawnie wydana.

Restauracja u Szperlinga

Smaki w tym miejscu są niesamowite i śmiało możemy stwierdzić, że jest to najlepsza opcja na kolację w promieniu dobrych kilkudziesięciu kilometrów i absolutne „must see” dla każdego fana architektury oraz gór. Polecamy to miejsce z całego serca, bo jest to ewenement kulinarno-wizualny na mapie Polski południowej. Musicie tam zajrzeć!

Restauracja u Szperlinga
UL. Stylchyn 1, Kluszkowce
www.osada.czorsztyn.pl

osada-czorsztyn3 osada-czorsztyn2 osada-czorsztyn1 osada-czorsztyn5

Dodaj komentarz