Smak Ukraiński przy krakowskim Rynku

Smak Ukraiński przy krakowskim Rynku

Za odwiedzenie tego miejsca zabieraliśmy się już kilka razy, zawsze jednak coś stawało nam na przeszkodzie. Wreszcie się udało, więc dziś możemy podzielić się naszymi wrażeniami z kolacji w restauracji Smak Ukraiński przy krakowskim Rynku.

Sami o sobie

Wszystkie nasze potrawy przygotowane są według tradycyjnych receptur. Sprawia to że smakują domowo i autentycznie. Ten, kto nigdy nie miał okazji spróbować takich przysmaków jak żarke, solanka czy pielmieni koniecznie powinien nas odwiedzić. Dzięki naszej kuchni zakosztujecie Państwo prawdziwego smaku Ukrainy„.

W menu

W karcie znajdziecie takie klasyki jak np. sało czyli słoninę z chlebem, kiszonym ogórkiem oraz kieliszkiem wódki, mięsna solanka po lwowsku i barszcz ukraiński, kruczenyky czyli wieprzowe zrazy z kapustą i boczkiem, ukraińskie pierogi z ziemniakami i swieżym koperkiem, słodkie syrniki i wiele więcej.

Nasz wybór

My wybraliśmy sało, czyli plastry słoniny podane z razowym chlebem i kiszonym ogórkiem, zrezygnowaliśmy jednak z kielicha wódki do niej. Do tego czeburek z mięsem, żarke tj zapiekany w glinianym naczyniu pod chlebowym plackiem gulasz z ziemniakami, mięsem, zielonym groszkiem i warzywami oraz kotlet po lwowsku z odsmażonymi ziemniakami z kminkiem i surówką z kapusty.

Dobra, uczciwa, smaczna, domowa kuchnia, a porcje naprawdę od serca. Następnym razem wpadniemy tu sporóbować zup i ukraińskich deserów na które tym razem nie starczyło już miejsca w żołądku. Miła obsługa, szybka wydawka, polecamy spróbować też lwowskiego piwa.

Dodatkowo, radzimy zrobić telefoniczną rezerwację, bo dzikie tłumy raz po raz odbijają się od drzwi mimo, że oprócz ogródka są tu aż dwie sale restauracyjne. Miejsce to cieszy się dużą popularnością.

Smak Ukraiński
Ul.Grodzka 21, Kraków okolice Rynku

Więcej o nas tu: klik, na naszym Facebooku i Instagramie

Smak Ukraiński przy krakowskim Rynku

Dodaj komentarz