Krakowski Szaszłyk & Papryk

Szaszłyk & Papryk to miejscówka, która specjalizuje się w daniach na wynos. I jak sama nazwa wskazuje, ich domeną są …szaszłyki. Postanowiliśmy spróbować.

W skrócie

Szaszłyk & Papryk jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cztery godzinny dziennie, od 12 do 16. Dodatkowo znajdziecie ich jedynie na portalach typu zamawianie przez klikanie. W karcie królują szaszłyki i nadziewana papryka. Szaszłyk można zamówić solo, mając do wyboru szaszłyki z kurczaka, peklowanej wieprzowiny, mielonej wołowini lub krewetek i osobno dobrać sobie do niego dodatki, albo w gotowych zestawach (z ziemniakami i sałatką, frytkami i surówką, z ryżem i sałatką lub kulkami ryżowymi i pomidorami). Papryki są dwie: czerwona z kaszą jaglaną, warzywami i wołowiną, i żółta z kuskusem, szpinakiem i serem feta. Oprócz szaszłyków i papryk, w karcie znajdziecie również sałatki, dania z makaronem oraz zupy, w tym pomidorowo-paprykową, gulaszową, żurek i chilli con carne.

Próbujemy

Zdecydowaliśmy się na szaszłyk klasyczny z kurczaka w zestawie z ziemniaczanym puree i sałatką z rukoli oraz pomidorków koktajlowych, szaszłyka z kurczaka w cieście i deser – naleśniki z orzechami i sosem czekoladowym z chilli. Zamówienie dotarło do nas w przeciągu godziny, zgodnie z informacją na stronie na której złożyliśmy zamówienie. Pierwszy szaszłyk, ten z kurczakiem i warzywami, był bardzo soczysty. Kruche mięso, słodkie pomidorki koktajlowe, cebula i pieczarki. Do tego sałatka i ziemniaki. Bardzo smaczne i pożywne danie. Drugi szaszłyk nas zaskoczył, mięso przed zanużeniem w cieście zostało zamarynowane w cytrynie? Imbirze? Niby niepozorne danie, ot kurczak w cieście na patyku, ale właśnie za sprawą tych przypraw, smakował po prostu obłędnie. Naleśniki też w porządku, chociaż nastawiliśmy się na bardziej słodki deser. Tutaj ani nadzienie, pasta z orzechów, ani polewa z czekolady nie były słodkie.

Szaszłyk & Papryk
ul.Tyniecka, Kraków
https://www.facebook.com/Szasz%C5%82yk-Papryk-1440020002903684/

Dodaj komentarz