Jak burger nad brzegiem jeziora, to tylko tam – Pizzeria Paolo nieopodal Kryspinowa

paoloWczoraj pojechaliśmy do Kryspinowa, żeby poobcować z naturą, poczytać książki i oczywiście zjeść coś treściwego. I tak trafiliśmy do miejsca o nazwie Pizzeria Paolo, gdzie zjedliśmy burgery (sic!). 

Pizzeria pizzerii nierówna

Trzeba przyznać, że ta niepozorna z wyglądu restauracją bardzo różni się od wszystkich innych polskich restauracji rozlokowanych nad popularnymi jeziorami czy polskim morzem. Jedzenie tu jest po prostu pyszne, a obsługa gdyby mogła to przychyliłaby wam nieba.

Mamy smaka na …

Owszem Pizzeria Paolo serwuje swoim gościom pizzę, kebab czy burgery ale robi to zupełnie inny sposób niż reszta świata. My tego dnia skusiliśmy się na  London Burgery z 100% wołowiny, z grillowanym bekonem, serem cheddar, sałatą, pomidorem, kiszonym ogórkiem, cebulką, jajkiem sadzonym (takim w sam raz, lekko ściętym białkiem i płynnym żółtkiem). A całość została podana z frytkami i pyszną surówką z białej kapusty.

Reasumując

Jedząc nasze burgery czuliśmy, że obsłudze zależy, że wszyscy w Pizzerii Paolo przywiązują ogromną wagę do swojej pracy. Kelnerki cały czas się uśmiechały, dopytywały czy nam smakuje, czy czegoś nam nie brakuje. A robiły to w uprzejmy, nienachalny sposób. Do tego jedzenie samo w sobie było bardzo smaczne. Przygotowane na naprawdę wysokim poziomie, z pysznych i świeżych składników. No i sama miejscówka zachwyca. Po zjedzonym obiedzie, czy kolacji, wystarczy wstać od stolika i kilkanaście sekund później możecie spokojnie spacerować nad brzegiem pięknego podkrakowskiego jeziora.

Tłumy walą drzwiami i oknami

Jednak uwaga, w sezonie letnim może zdarzyć się tak, a zwłaszcza w upalne weekendy, że bez wcześniejszej rezerwacji stolika w Pizzerii Paolo zwyczajnie odbijecie się od czekającego w korzytarzu tłumu zgłodniałych turystów i lokalesów. No cóż, wtedy nie pozostaje wam nic innego, jak mimo wszystko zamówić upragnioną pizzę, tyle że na wynos, a później delektować się jej smakiem na pobliskiej plaży. Najlepiej bardzo późnym letnim popołudniem, gdy słońce chyli się już ku zachodowi, a plaża powoli zaczyna pustoszeć. Tak, wtedy wasza pizza będzie smakować jeszcze lepiej. Zwłaszcza w doborowym towarzystwie drugiej połówki.

Pizzeria Paolo
Nad Zalewem, Cholerzyn 378
http://www.pizzapaolo.pl/

Dodaj komentarz