Kraków na weekend

Kraków… Są takie dni, że człowiek wstaje rano i z jednej strony mu się nie chce, a z drugiej nie usiedzi w domu. My w takich dniach dajemy się zaskoczyć Krakowowi, szwendamy się po mieście bez celu, i gdy najdzie nas ochota zachodzimy to tu to tam. Dzięki takim dniom udało nam się znaleźć zupełnie przypadkiem kilka fajnych miejscówek, któymi chcemy się z Wami podzielić.

Cricoteka

Do Cricoteki wpadliśmy spacerując Nadwiślańską i buszując w pobliskich sklepach z szeroko pojętym designem, gdy naszło nas na kawę. Miejscówka spoko, w fajnym budynku i z ciekawą historią. Fantastyczny widok z okna, na Wisłę … oraz parę parkującą swoim maserati na miejscu dla inwalidów. Sprawdziliśmy, plakietki nie było. Nastpnie poszliśmy na Rynek po coś słodkiego.

Cricoteka

Tesoro Cafe

Tu przyszliśmy na drugie śniadanie, i też dlatego że ładniejsza zawsze chciała spróbować churros. No to spróbowała. Są pyszne, mega kaloryczne, mimo że z bólem w sercu zrezygnowała z tych wszystkich dodatków i wzięła wersję klasyczną, czyli zcukrem pudrem. Po tym deserze udaliśmy się na drinka.

Churros
Churros

Kraków – Pałac Czeczotka

Z miejsca pokochany. Śliczne urokliwe miejsce, idealne na drinka, kawę. My skusiliśmy się na Lavender Mistress a potem ruszyliśmy dalej, w poszukiwaniu jedzenia. Tym razem kilka ulic dalej, do nowego dla nas miejsca.

Pałac Czeczotka – Lavender Mistress
Pałac Czeczotka

Kraków – Fitagain Coffee & Food

Wielki plus za podanie kaloryczności dań w karcie. Świetny pomysł dla osób które są na diecie, a mimo to od czasu do czasu chciałyby jednak zjeść coś na mieście. My skusiliśmy się na kanapkę amerykańską z łososiem oraz wrapa z polędwiczką wieprzową i jeszcze lemoniadę z zielonym ogórkiem. Po pizzy ślizgnęliśmy się tylko wzrokiem, żadna nie miała poniżej 1000 kcal, pewnie dlatego takie dobre.

Zahaczyliśmy też o Żywe Muzeum Obwarzanka na Kleparzu, gdzie nie tylko możecie zjeść precle w formie kanapki ale też nauczycie się tu je robić:

Pałac Czeczotka
ul. Św. Anny 2, Wiślna 1, Kraków
https://www.facebook.com/palacczeczotka/

Tesoro Cafe
Poselska 18, Kraków
https://www.tesorocafechurros.com/

Fitagain Coffee & Food
Szczepańska 7, Kraków
https://www.fitagain.pl/

Żywe Muzeum Obwarzanka
Ignacego Paderewskiego 4, Kraków
https://www.muzeumobwarzanka.com/

Cricoteka
Nadwiślańska 2-4, Kraków
https://www.cricoteka.pl/pl/

2 myśli na temat “Kraków na weekend

  1. Pingback: Kraków na weekend

Dodaj komentarz