Mr Maxims Nice Slice, czyli pastizzi i pizza na wynos

Mr Maxims Nice Slice odkryliśmy w drodze z Aquarium. Zmęczeni długim spacerem, zapragneliśmy posilić się czymś szybkim i nieskomplikowanym. Godzina była wczesna, więc nie mieliśmy jeszcze ochoty na obiad, zależało nam bardziej na znalezieniu jakiejś przekąski. Z pomocą przyszła lista maltańskich specjałów, przygotowana jeszcze w Krakowie przez ładniejszą połowę tego bloga. I tak studiując ją od góry do dołu, nasz wybór padł na lokalne pastizzi. 

Mr Maxims

Mr Maxims to popularna maltańska sieciówka, które specjalizuje się w typowo maltańskich przekąskach. W ich menu znajdziecie takie klasyki jak pastizzi, zapiekanka makaronowa lub ryżowa, i inne przekąski z ciasta wypełnione przeróżnym farszem. Ale wróćmy do pastizzi w Mr Maxims Nice Slice. Na większości stron internetowych można znaleźć informację, że są one zrobione z ciasta francuskiego. Jednak my uważamy, że to duży skrót myślowy autorów tych rewelacji. Owszem, po rozkrojeniu pastizzi, jego ciasto w środku swoją strukturą przypomina ciasto francuskie, jednak jego konsystencja i smak są zupełnie inne. To ciasto jest grubsze i twardsze. Jeśli zaś chodzi o nadzienie, to na ogół jest ono zrobione z sera ricotta lub pasty z zielonego groszku (jak to na Malcie). Nam najbardziej smakowała druga opcja. Jedno pastizzi kosztuje około 30 eurocentów, a po zjedzeniu trzech, jest się najedzonym n adługie godziny. Co więcej, budek sprzedającyh je są tysiące na całej wyspie i stołują się w nich głównie lokalesi. Można usiąć przy stoliku, dokupić do tego puszkę lokalnego piwa Cisk i odpocząć po wielogodzinnym zwiedzaniu Malty.

Nice Slice

W miejscu, w którym rozpoczęła się nasza przygoda z pastizzi, obok stoiska Mr Maxims znajdowało się drugie stoisko Nice Slice z pizzą, tworząc razem Mr Maxim Nice Slice. Kosztowała ona grosze, w porównaniu do cen w pobliskich restauracji, a była najlepszą pizzą jaką jedliśmy na Malcie. Można było ją kupić na kawałki, lub w całości. To co spodobało nam się w obywdu miejsach, to przemiła obsługa ich właścicieli. Uśmiechnięci, chętnie przychyliliby nam nieba, gdyby tylko mogli. Przez cały nasz pobyt na wyspie naprawdę lubiliśmy tam wracać. Dlatego z ręką na sercu polecamy wam tę miejscówkę.

Mr Maxim Nice Slice
St Anthony Street, Bugibba, Malta
https://www.facebook.com/Nice-Slice-1536436653275000/

Jedna myśl na temat “Mr Maxims Nice Slice, czyli pastizzi i pizza na wynos

Dodaj komentarz