The Corner Cafe, czyli angielskie śniadanie w Bugibba

Do The Corner Cafe trafiliśmy szukając miejsca, w którym moglibyśmy zjeść prawdziwe, angielskie śniadanie. Wspominaliśmy już, przy okazji poprzednich wpisów, że kuchnia maltańska wiele czerpie z kuchni brytyjskiej, a stoi za tym historia tego miejsca. Na każdym kroku znleźć można restauracje, które oprócz pizzy i burgerów, serwują syte angielskie śniadania, owsiankę czy ziemniaczane zapiekanki i rybę z frytkami. My tego dnia postawiliśmy na klasykę, i tak trafiliśmy do The Corner Cafe.

 

 

Śniadanie mistrzów

The Corner Cafe znajduje się na uboczu, w jednej z uliczek prowadzących do głównej ulicy w Bugibba. To taka mała, rodzinna knajpka, gdzie właścicielka sama sobie jest sterem i okrętem. A może to tylko wczesna pora dnia sprawiła, że tego dnia była tam sama z córką. Jednak na brak ruchu nie mogła narzekać, bo oprócz nas, w środku kilka stolików było już zajętych. Głównie przez brytyjskie, starsze wiekiem małżeństwa. Ale wróćmy do jedzenia. Tego dnia daliśmy się ponieść naszym zachciankom, i zainspirowani jedzeniem współśniadaniących, zamówiliśmy angielską klasykę. Wielkość porcji, jakie otrzymaliśmy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dwa sadzone jaja, z żółtkiem dokładnie w punkt, pieczone kiełbaski, mocno ziołowe, bekon, fasolka w sosie pomidorowym, smażone pieczarki i pomidor. Do tego chrupiące tosty, masło i czarna kawa. Niebo w gębie!

Reasumując

Po tak obfitym śniadaniu, głód dopadł nas dopiero wieczorem, mimo że przez cały dzień zwiedzaliśmy okoliczne zabytki. No i sama pani właścicielka tego miejsca, która zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Dawno już nie spotkaliśmy w restauracji tak sympatycznej i ciepłej osoby.

 

Corner Cafe
Triq il-Lampuki, San Pawl il-Baħar, Malta
https://www.facebook.com/The-Corner-Cafe-St-Pauls-Bay-244636715983701/

3 myśli na temat “The Corner Cafe, czyli angielskie śniadanie w Bugibba

  1. Hello,and thank you.They where lovely,kind words. And we are so happy that you enjoyed your visit to The Corner Cafe. We hope to see you there again!! Try one of our Rib Nights!! Now thats a feast, lol. Be Well and Happy,
    Kind Regards Allison

Dodaj komentarz