Na sorgo natknęliśmy się przypadkiem, w jednym z supermarketów. A że ciekawośc wzięła nad nami górę, więc kupiliśmy i dziś na obiad mamy sorgo z pomidorami.
Przygotowanie kaszy sorgo
No jest z nim trochę zabawy, przyznajemy. Najpierw musicie sorgo zalać wodą i moczyć przez 12 godzin. My zostawiliśmy je na całą noc. Po tym czasie gotujecie je przez 30 minut w osolonej wodzie, pod przykryciem, po czym zestawiacie z ognia i nie podnosząc przykrywki, zostawiacie tak na kolejne 15 minut. Gotowe!
Sos – sorgo z pomidorami
Na patelni rozgrzejcie łyżkę oleju rzepakowego, następnie dodajcie przyprawy – kumin mielony, suszoną natkę i lubczyk – i smażcie minutę, dwie. Gdy poczujecie zapach przypraw, dodajcie pokrojone w kostkę dwie cebule oraz starty ząbek czosnku. Gdy cebula się zeszkli, dodajcie umyte i przekrojone na pół pomidorki koktajlowe. My daliśmy ich sześć, możecie dać więcej, jeżeli macie. Całość doprawcie solą, pieprzem, wymieszajcie i smażcie 2-3 minuty. Na koniec połączcie z odcedzonym sorgo, wymieszajcie, przesmażcie minutę i gotowe – Wasze sorgo z pomidorami. Smacznego!
Lista zakupów
100 gram sorgo (jeden woreczek)
cebula
ząbek czosnku
6 poidorków koktajlowych
łyżeczka oleju rzepakowego
sól, pieprz, kumin mielony, suszona natka i lubczyk
Rada: z przypraw możecie zamiast natki i lubczyku dodać bazylię lub oregano, albo słodką i ostrą paprykę.
Więcej naszych przepisów znajdziecie tu: klik. I na naszym Instagramie.
Zastanawiam się czy można grotować sorgo bez namaczania. Większość treści jakie znalazłem podawała że, trzeba je namaczać co najmniej 6 godzin. Czy można je wypłukać i od razu przejść do gotowania bez tego długiego procesu namaczania, czy wtedy się nie ugotuje prawidłowo?