Catering dietetyczny, dieta pudełkowa – Kraków podsumowanie

Nadszedł czas podsumowań, zatem catering dietetyczny, dieta pudełkowa – szykujcie się na werdykt!

Co ocenialiśmy

Przez cztery tygodnie testowania czterech firm cateringowych działających na terenie Krakowa wreszcie nadszedł czas podsumowań. Przez cały ten czas braliśmy pod lupę aż pięć kryteriów: estetykę podania, jakość produktów, urozmaicenie posiłków, wielkość porcji oraz smak. Przy ocenie każdego z nich stosowaliśmy pięciostopniową skalę: od jeden do pięciu. Jedynkę przyznawaliśmy daniom, które w naszej opinii były niejadalne (np. nieświeże, zepsute, w rozwalonych opakowaniach etc). Dwójkę przyznawaliśmy daniom, które zwyczajnie nam nie smakowały. Trójką nagradzaliśmy dania dobre, a czwórką bardzo dobre. Piątką honorowaliśmy dania, które przerosły nasze oczekiwania (smakiem, podaniem, wielkością porcji etc). Całość zebraliśmy i przedstawilismy w formie powyższej tabeli.

Kogo polecamy?

Jak widać na załączonym obrazku naszym zdecydowanym faworytem jest MaczFit Kraków. Pokochaliśmy go do tego stopnia, że mimo iż nasz test zakończył się ponad tydzień temu, ładniesza wciąż u nich zamawia. Dlaczego? Bo mają wszystko to, czego zabrakło konkurencji:

rozsądne, z góry przez klienta ustalone godziny dostaw których się trzymają (czego zabrakło w FitDiet),
zróżnicowane menu, z dużą ilością inspiracji z różnych zakątków świata (ramen, skandynawskie śniadnia, kuchnia azjatycka etc),
smaczne, ładnie podane dania (bez paskudnych, peerelowskich galaretek jak w Body Chief),
menu na cały tydzień (a nie z wolną od gotowania niedzielą jak w FitLab).

Jedyną słbością MaczFit jest cena. Przy diecie 1500kcal, z wykluczeniem laktozy i glutenu, są drożsi aż o 9pln od Body Chief. Jak pomnożymy to przez ilość dni w miesiącu, to robi się z tego całkiem niezła sumka – 270pln. Z drugiej strony, patrząc na dania serwowane przez Body Chief vs MaczFit… możemy tak licytować się do jutra. Dla nas MaczFit wygrywa. Ale uważajcie, konkurencja nie śpi! Pudełka od FitLab były na równie wysokim poziomie, pokanał ich jedynie brak dostaw na niedzielę. Drogi FitLab, może więc dacie ludziom chociaż przepisy jakieś, żeby sobie poeksperymentowali i nauczyli się gotować w zgodzie z dietą, bo tego dnia ładniejsza naprawdę nie wiedziała co ma ze sobą zrobić tego dnia.

Kogo odradzamy?

Niestety, w naszym przypadku nie zaklikało z FitDiet i Body Chief. FitDiet odpadł w przedbiegach ze względu na wymagający dużego poświęcenia sposob dostawy – 5 w nocy to zdecydowanie za wcześnie. Z drugiej strony, jak ktoś ma domofon z kodem albo dorobi dostawcy klucz, to problem rozwiąże się sam. Tak więc zostawiamy to Wam, bo jedzenie mieli całkiem spoko. Z kolei Body Chief nas mocno rozczarował. Owszem, zdarzały się perełki, ale w większości jedzenie było banalne, bez fantacji nałożone w pudełka i rozwiezione do ludzi. To jednak trochę za mało patrząc na to ile firm jest na rynku i co mają w swojej ofercie. Catering dietetyczny, dieta pudełkowa – ta branża nadal rośnie w siłę, więc spoczęcie na laurach jest wyrafinowaną formą samobójstwa, a to mamy wrażenie zrobili właściciele Body Chief.

Maczfit
Warszawa, cała Polska
https://www.maczfit.pl
Ocena w sieci 4,3 (259 opinii)

 

FitLab Catering Kraków
ul. Armii Krajowej 19, Kraków (czynne od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:30)
https://fitlabcatering.pl/diety/

Ocena google 4,9 (20 opinii)

 

FitDiet Kraków
Warszawa, Kraków, Katowice, Trójmiasto
http://www.fitdiet.pl/
Ocena google 3,0 (6 opinii)

 

Body Chief Kraków
ul.Polska 13, Poznań
https://bodychief.pl/
Ocena google 3,6 (157 opinii)

Dodaj komentarz