FALLA Kraków

FALLA Kraków

Kolejna wegetariańsko- wegańsks restauracja – FALLA Kraków na Dolnych Młynów.

W menu

Szeroki wybór dań na bazie roślin. Znajdziecie tu różne wariacje na temat wrapów czy burgerów, ale z twistem inspirowanym kuchniami świata np. kuchnią koreańską (wrap z kimchi), japońską (wrap z nori), meksykańską (wrap z chilli) czy meksykańską (zupa harira).

Do tego ćwierćfuńciak z serem, inspirowany Pulp Fiction, wspomniany również w filmie Diabeł ubiera się u Prady. Hummusy, ciepła pita i nuggetsy.

A na deser curros i baklawa. Jak widać, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Mój wybór

Najpierw klasyczne zamawianie przez klikanie, i po niespełna godzinie mogłam już rozpocząć degustację w zaciszu mojego m-ileś-tam.

Zamówiłam trzy dania, z myślą o obiedzie w kolejnych dwóch dniach.

Najpierw spróbowałam wrapa kimchi, czyli falafela z koreańską kiszonką, z dodatkiem klasycznego hummusu, prażonych orzechów, świeżej kapusty pekińskiej i zielonego ogórka, z kiełkami mung, sosem umami i kolendrą. Pyszny, lekko pikantny, świetnie skomponowany.

Następnego dnia delektowałam się crispy fajita wrap, czyli smażoną papryką z nie-wołowiną, z dodatkiem cebuli, grzybów sera cheddar, kukurydzy, fasoli oraz świeżej kolendry, sałaty lodowej i sosu limonkowego majo. Delikatny, w porównaniu z wrapem kimch, równie sycący i pyszny.

Z kolei na kolację pochłonęłam aromatyczną, marokańską harirę, z soczewicą i pomidorami i daktylami.

Reasumując: świetna kuchnia, duże brawa dla kucharza, i chociaż na codzień nie jestem wegetarianką ani weganką, dania te skradły moje serce. Porcje są duże, bardzo sycące, smaki przenikają się idealnie, czuć świeżość każdego ze składników.

Na pewno jeszcze do nich wrócę.

FALLA Kraków
ul.Dolnych Młynów 5, Kraków

Więcej tu: klik, na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz