Współwinni

Krakowska restauracja Współwinni – recenzja

Nowa miejscówka na restauracyjnej mapie Krakowa – Współwinni. No to postanowiliśmy się wybrać, zwłaszcza że w swojej ofercie mają tapas i owoce morza.

Współwinni lokalizacja

Restauracja Współwinni mieści się vis a vis biurowców IBM-a, przy Armi Krajowej 19. A ponieważ tego dnia chcieliśmy napić się wina, wybraliśmy się tam taksówką. Wcześniej zrobiliśmy telefoniczną rezerwację, by przy panującym tego dnia upale zapewnić sobie miejsce na zewnątrz. Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się że jesteśmy jedynymi gośćmi w ogródku, nie licząc dwóch par ale te siedziały wewnątrz. Kolejni goście restauracji zaczęli schodzić się dopiero po jakiejś godzinie od naszego przybycia, i zaczęło się robić tłumnie. Dobrze więc, że mieliśmy rezerwację.

Jeśli chodzi o samą restaurację, to jest ona ładnie i nowocześnie urządzona, bardzo przestronna, fajnie też że ma ogródek. A ten mieści się pod wysokim, rozłożystym dębem, z którego raz po raz z hukiem spadają na ziemię żołędzie. Do tego kilka innych roślin, girlandy lampek i nastrój robi się sam. To naprawdę fajna miejscówka na długie letnie wieczory.

Tymczasem w karcie

Warto Współwinnych śledzić na Facebook-u, ponieważ mają dużo fajnych promocji takich jak np. kilogram muli z karawką białego wina za 69 zł, weekendowe koktajle z tapas za pół ceny, czy niedzielne zestawy obiadowe. Oprócz tego, w karcie znajdziecie też zupy, sałatki, makarony, steki oraz desery i dania wege np. pieczony kalafior w garam masala.

Nasz wybór

My tego dnia zdecydowaliśmy się na owoce morza. I tak na przystawkę wybraliśmy ostrygi w czterech wersjach: z sosem mignionette, z octem truskawkowym i truskawką, z kiszoną rzodkiewką oraz w tempurze panco z majonezem z czarnego czosnku. Jako danie główne zamówiliśmy obowiązkowo mule i karawkę wina.

Współwinni
Współwinni

Reasumując

Będzie Pan zadowolony. Przemiła obsługa, wszystko ładnie skomponowane i podane. A jedzenie bajka. Silniejszemu najbardziej smakowały ostrygi w wersji klasycznej, Ładniejszej te w panco, do tego ten pyszny sos z czarnego czosnku. Mule genialne, dobrze doprawione, bardzo morskie w smaku, ugotowane w punkt. Pyszne wino. Na pewno jeszcze tu wpadniemy.

Więcej naszych recenzji i przepisów znajdziecie tu: klik. I na Instagramie

Współwinni,
Armii Krajowej 19, Kraków
https://www.facebook.com/wspolwinni/

Dodaj komentarz