Pan KimBap na Kalwaryjskiej

Pan KimBap na Kalwaryjskiej

W weekend będąc na Podgórzu zajrzeliśmy do Pan KimBap na Kalwaryjskiej. Skusiły nas zapachy dochodzące z wewnątrz, gdy przechodziliśmy obok.

O Pan KimBap na Kalwaryjskiej

Jest to mała restauracja z dwoma salkami, specjalizująca się w daniach kuchni koreańskiej. W menu znajdziecie takie klasyki jak np.:

  • Kimbap – ryż z mięsem i warzywami zawinięty w algi, kształtem przypomina sushi,
  • Bibimbap – danie z ryżu, kiszonek, mięsa, sadzonego jajka i pasty chili,
  • Bulgogi – marynowana wołowina,
  • Dakgalbi – marynowany kurczak,
  • Mandu – pierożki,
  • RaPokKi– kluski z koreańskiego ciasta ryżowego w pikantnym sosie,
  • Kimchi – w formie dodatków do dań lub pikantnej zupy z boczkiem,
  • Mochi – miękkie ciasteczka z ciasta ryżowego.

Więcej o kuchni koreańskiej przeczytacie ty: klik.

Warto zrobić wcześniej rezerwację, nam udało się zjeść bez, ale byliśmy tu zaraz po godzinie 12:00, a chwilę później restauracja była już pełna.

Chcąc zrobić rezerwację, pamiętajcie żeby podać imię osoby rezerwującej, ilość osób, godzinę rezerwacji oraz numer kontaktowy. Każdą rezerwację trzymają przez 30 minut. W razie opóźnień zadzwońcie i poinformujcie o swoim spóźnieniu. Inaczej rezerwacja przepadnie.

My zamówiliśmy Bibimbap z marynowaną wołowiną dla Silniejszego oraz RaPokKi dla Ładniejszej. Danie Silniejszego delikatne, dobrze skomponowane, z kolei Ładniejszej – ogień. Polecamy też spróbować koreańskich herbat, nam najbardziej posmakowała miodowa śliwka – Mesil. Reasumując: jedzenie jest naprawdę smaczne, do tego bardzo miła obsługa gotowa doradzić, a wszystko ładnie i szybko podane. Polecamy.

Pan KimBap
ul.Kalwaryjska 17, Kraków Podgórze

Więcej o nas tu: klik, na naszym Facebooku i Instagramie.

Jedna myśl na temat “Pan KimBap na Kalwaryjskiej

  1. byłam w Pan KimBap na Kalwaryjskiej. Faktycznie świetne miejsce i warto tam zjeść podczas pobytu w Krakowie. Ps. Smakowicie napisany wpis 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz