Adam Gessler na krakowskim Kazimierzu

Adam Gessler na krakowskim Kazimierzu

Adam Gessler na krakowskim Kazimierzu? Tak, Adam Gessler A’ La Carte przy ulicy Izaaka to nowa restauracja na kulinarnej mapie Krakowa.

Sami o sobie

Przygotuj się na nową i niesamowitą kulinarną przygodę. Restauracja Adam Gessler A’La Carte to miejsce, w którym wierzymy, że posiłek jest nie tylko źródłem składników odżywczych, ale także emocji, przywołujących widoki, zapachy i dźwięki, które drzemią w każdym z nas. Twój niezapomniany posiłek jest gotowy„.

Do tego przyjemne dla oka, minimalistyczne wnętrze, ozdobione pracami autorstwa Celine Levitan „odtwórczyni przeszłych zdarzeń,zranionych uczuć i natchnionych myśli ludzi, którzy stąd odeszli…„. Zainspirowane historią tego miejsca i życiem Izaaka Jakubowicza, o którym więcej pisałam tu: klik.

W menu

Na sali zaopiekuje się Wami szef personelu Krzysztof Łabiniec. O Wasze podniebienia zadba kucharz Agata Pająk.

W ramach czekadełka zostaniecie poczęstowani wege smalcem na bazie masła kokosowego i tymianku, z pysznym chrupiącym pieczywem.

A jeśli o smaku mowa, to w karcie znajdziecie takie ciekawostki jak np. pstrąg w kwaśnej wodzie, zakąskę przedwojenną, cielęcy móżdżek, bliny z jesiotrem i kawiorem, gęsi pipek, kiszoną zupę grzybową, wołowe ogony, farszynki warmińskie i wiele więcej.

Tego dnia spróbowałam zakąski przedwojennej, czyli sałatki jarzynowej zawiniętej w plastry szynki, podanej w galarecie. Do tego ogony wołowe w aromatycznym winnym sosie z kremowym puree ziemniaczanym oraz francuskiego bigosu z gęsiną.

Co ciekawe, dania nakładane są przez kelnerów przy gościach, na ciepłych talerzach. Dodatkowo, zamawiając np. tatara, kucharz przygotuje go na Waszych oczach. Całość dopieszcza grana na żywo przez pianistę muzyka.

Polecam to miejsce, bowiem zarówno dania jak i obsługa są na najwyższym poziomie. Idealna miejscówka na rodzinne spotkanie czy kolację we dwoje. Nie zawiedziecie się.

Adam Gessler A’ La Carte
ul. Izaaka 7, Kraków Kazimierz

Więcej tu: klik, na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz