Hamsa na krakowskim Kazimierzu

Hamsa na krakowskim Kazimierzu

Święta, święta i po świętach. Urobiła się Ładniejsza w tym roku przy garach, chwilowo więc ma przesyt. Ale przesyt przesytem, jeść trzeba. Wtedy z pomocą przychodzi zamawianie przez klikanie i Hamsa na krakowskim Kazimierzu.

Zamawianie przez klikanie

Do HAMSA hummus & happiness israeli restobar przy ulicy Szerokiej 2 wybieraliśmy się już kilkakrotnie, gorzej z dotarciem na miejsce. A nie, przepraszamy, raz nawet dotarliśmy, ale po dopadnięciu wolnego stolika zostaliśmy od niego odciągnięci argumentem nie do zbicia – brak rezerwacji. Na szczęście teraz potrawy z Hamsy można zamówić online, bezpośrednio przez ich stronę. No to zamówiliśmy

Karta

Menu w Hamsa jest przebogate. Od różnych wersji hummusu, smażonego sera Jebneeh, babaganoush i falafeli, przez tadżyny, szaszłyki, kebaby, po zupy, sałatki, ryby, dania wegetariańskie oraz weki, przetwory owocowe a nawet klasyki kuchni polskiej. Dodatkowo z okazji zbliżającego się Sylwestra zamówicie tu zestawy mezze w trzech wersjach (mały, średni, duży) z kraftowymi piwami w gratisie.

Nasz wybór

Tadżyn, a dokładniej marokański tadżyn, który Ładniejsza po prostu uwielbia, od kiedy spróbowała go po raz pierwszy w Paryżu jakieś 10 lat temu i który czasem lubi powtórzyć w domu. Ten z Hamsy przygotowany jest z jagnięciny, moreli i migdałów. I serwowany z kaszą bulgur z warzywami oraz sałatką. Do tego, jako przystawkę skusiliśmy się na smażony ser Jebneeh oraz hummus z jagnięciną, podawane z pitą.

Wszystkie dania przywiezione na czas, mimo dzielącej nas odległości nadal ciepłe, dobrze zapakowane, nic się nie wylało, ilość plastiku zmniejszona do minimum. Ale co najważniejsze, wszystkie potrawy naprawdę smacznie przyrządzone – dobrze doprawione, jagnięcina miękka i delikatna, hummus bardzo kremowy i pyszny. Duże porcje.

Jeżeli macie więc ochotę na urozmaicenie sobie codziennej diety, to z czystym sumieniem polecamy Wam Hamsa na krakowskim Kazimierzu!

Hamsa na krakowskim Kazimierzu
Hamsa na krakowskim Kazimierzu

HAMSA hummus & happiness israeli restobar
ul.Szeroka 2, Kraków (Kazimierz)
http://hamsa.pl/zamow/

Więcej o nas tu: klik. I na Instagramie

Dodaj komentarz